Oprava motora

Robíme opravy motorov a mechanických prevodoviek všetkých značiek. Okrem základkej údržby, ako je výmena oleja, výmena rozvodov, filtrov, atď. robímeme aj nastavenie vstrekovacích čerpadiel, opravy blokov motorov, hláv motorov, atď.

VÝMENA TESNENIA POD HLAVU MOTORA

Výmena tesnenia hlavy motoru patrí medzi najčastejšie opravy motorov. Skladá sa z demontáže hlavy, jej natlakovania, zabrúsenia a spätnej montáže. Pri tejto oprave je z technického hladiska nutné, zároveň vymeniť všetky šróby hlavy motora, tesnenie hlavy motora, nový olej, chladiacu kvapalinu, atď.

PRASKNUTÝ BLOK MOTORA

Ak dôjde k vážnejšej oprave ako je prasklina v bloku motora, zháňame druhý náhradný diel.

 

OPRAVA „ZRAZENÉHO“ MOTORA

Niektoré motory sú náchylné k takzvanému zrazeniu ventilov a piestov. Jedná sa o jav, kedy sa pre nesprávne časovanie motora, alebo pre prasknutie remeňa zrazí ventil a piest. Potom obvikle dôjde k mechanickému poškodeniu ventilov, niekedy aj piestov a nasleduje pomerne nákladná oprava motora. Pri zrazených motoroch sa zvyčajne musí demontovať hlava motora a spraviť všetky činnosti spojené s výmenov tesnenia hlavy motoroa (nové šróby, tesneie, olej, atď.) a zároveň opraviť mechanické poškodenie, ktoré väčšinou spočíva vo výmene ventilov a ďalších poškodených dielov.

 

 

OPRAVA ZADRETÉHO MOTORA

Medzi časté opravy motorov patria aj zadreté kľuky a vačky, šálky, piesty, atď. Všetky tieto opravy sme schopní spraviť pomerne rýchlo a efektívne aj na moderných vozidlách.

Telefonická rezervácia +421 918 138 437  alebo nám napíšte email na adresu servis@autoferteam.sk