Rozvody

 

VÝMENA ROZVODOV

Vykonávame profesionálne výmeny rozvodových remeňov, reťazí, vrátane príslušenstva. Používame špeciálne prípravny, technicke informácie a predpisy výrobcov. Výmenu a nastavenie rozvodov vykonávame spolahlivo a rýchlo. Dodávame rozvodové sady všetkých značiek, ktoré pôsobia na trhu (CONTINENTAL, SKF, INA, atd.)

 

Niektorí ľudia si pod pojmom výmena rozvodov predstavia len výmenu rozvodového remeňa alebo rozvodovej reťaze. V skutočnosti sa ale mení (majú sa meniť) omnoho viac komponentov, ktoré súviaisa s rozvodom motora. (napínacie kladky, vodiace kladky, vodné čerpadlo, hydraulický napínák, vodiace lišty reťaze, napínáký reťaze…)

Každé auto má rozvod buď reťazový alebo remeňový (vo výnimočných prípadoch kombinovaný), ktorým je ovládaná synchronizácia medzi vačkovým a kľukovým hriadeľom. Bežne sa rozvodmi ovláda aj vstrekovacie čerpadlo. Gumové rozvodové remene sa menia preventívne aby sa nepopraskali. Reťaze sa menia len, keď sú vyťahané a začnú „štŕkať“. Prasknutie či preskočenie remeňa má obvykle za následok vážnejšie poškodenie motora, preto sa tomu predchádza preventívnymi výmenami a kvalitnou údržbou. Aj samotné preskočenie remeňa o 1 zub môže spôsobiť veľké problémy. Častejšie než k prasknutiu rozvodových remeňov dochádza k zadretiu napínacej alebo vodiacej kladky, k poškodenej/tečúcej vodnej pumpe, preto sa doporučuje meniť celá sada rozvodov.

 

 

INTERVAL VÝMENY ROZVODOV

Výrobcovia predpisujú u každého motora iné intervaly pre výmenu rozvodvých dielov. Všeobecne ale platí, že remene podľa výrobcov vydržia 80 000 – 120 000 km (alebo 7 rokov) a reťaze sa vyťahajú po 200 000 km výnimočne aj skôr.

 

CENA ROZVODOV

Jednotlivý cenník výmeny rozvodov neexistuje, cena práce aj materiálu je odlišná pri každom motore. Zavolajte si k nám a radi vám naceníme predbežnú cenu za výmenu rozvodv na vaše auto.

 

Telefonická rezervácia +421 918 138 437  alebo nám napíšte email na adresu servis@autoferteam.sk