Servo riadenie

VÝMENA SERVO OLEJA

 

Robíme strojovú výmenu oleja servoriadenia, vďaka ktorej dokážeme predchádzať drahým výmenám komponentov serva. Používame profesionálnu strovú preplachovačku serva, dekazbonizačné uvoľňovače usadenín a značkové servo oleje. Typickým príznakom obvykle býva pískanie serva, vŕzganie, drenie alebo iné zvuky, ktoré sú počuť pri točení volantom.

AKO SA PREJAVUJE ZÁVADA SERVORIADENIA

 

Najčastejším príznakom býva kvílenie serva v krajných polohách pri vytočených kolesách do strán. Neskôr sa stav zhoršuje a servo píska aj pri točení na mieste. Obvykle sa jedná o závadu serva, ktorá sa dá preplachom vyriešiť. Podstatou kompletného preplachu je vyčistenie celej sústavy servokvapaliny, uvolnenie nahromadených nečistôt a usadenýn a predovšetkým vyčistenie hydraulických ventilov.

AKO ČASTO MENIŤ SERVO  OLEJ?

 

Každý výrobca predpisuje interval výmeny oleja pre jednotlivé modely odlišne. Keď vynecháme extrémy, býva to väčšinou každých 50 000 km alebo 5 rokov, podľa toho čo nastane skôr. Nová olejová náplň serva býva jasne žltá, číra alebo jasne červená či zelená. Do každého serva sa dáva iná náplň – nesmie sa miešať. Olej do servoriadenia je vhodné použiť značkový, nedoporučujeme kupovať univerzálne oleje z e-shopu. Keď je olej opotrebovaný, často je v nádobe vidieť tmavá farba, nečistoty, cítiť spáleninu. Niekedy sú vidieť pevné vydreté častice a olej pení. Presne tieto symptómy môžu viesť k poškodeniu čerpadla alebo celého posilovača servo riadenia.

V prípade, že Vám nepomohla výmena a preplach servo oleja a poškodenie servo riadenia je natoľko rozsiahle, že sa nedá orpaviť, ale muís sa vymeniť vieme Vám pomôcť aj s týmto problémom. Obráťte sa na nás a my Vám predbežne naceníme výmenu servoriadenia prípadne komponentov serva.

Telefonická rezervácia +421 918 138 437  alebo nám napíšte email na adresu servis@autoferteam.sk