SPOJKOVÁ SADA / ZOTRVAČNÍK

Prevádzame výmenu spojky, zotrvačníka, alebo jednotlivých dielov ako lamely, prítlačného taniera, spojkového ložiska alebo celých spojkových sád. Dodávame spojkové sady všetkých značiek, ktoré pôsobia na trhu (VALEO, LUK, SACHS, atd.) U väčšiny vozidiel dokážeme spraviť výmenu spojky v rámci jedného dňa a pri zložitejších opravách do druhého dňa. Spojková sada je vždy zo zárukov dva roky, u niektorých dielov try roky.

VÝMENA ZOTRVAČNÍKA

U moderných vozdieil, najčastejšie u turbodieslov, sa veľmi často objavujú tzv. dvojhmotné zotrvačníky, ktoré sú funkčne zložitejšie konštruované než obyčajné zotrvačníky. Aj pre to sú ich ceny výrazne vyššie a ak dôjde k takejto orpave, alebo výmene dvojhmotného zotrvačnéka jedná sa väčšinou o nákladnejšiu opravu.

AKO POZNAŤ, ŽE JE DVOHJMOTNÝ ZOTRVAČNÍK POŠKODENÝ

Medzi hlavné príznaky patrí kovový zvuk pri rozjazde (pri pustení spojkového pedála), chvenie či vibrácia na voľnobeh, klepanie pri vypnutí a naštatovaní motora. Najistejšie sa rozsah poškodenia zotrvačníka zistí pri demontáži spojky a pri mechanickej kontrole zotrvačníka.

CENNÍK VÝMENY SPOJKY A ZOTRVAČNÍKA

Ceny spojky a zotrvačníkov sú veľmi odlišné podľa typov motorov, značky vozidiel, značky výrobcov dielov, kvality dielov, atď. Pre to tvoríme ponuky vždy individuálne podľa vášho auta.

Telefonická rezervácia +421 918 138 437  alebo nám napíšte email na adresu servis@autoferteam.sk