Autosklo

Máte poškodené čelné sklo? Malé poškodenie čelného skla neznamená jeho okamžitú výmenu. V našom servise sa Vám pokúsime opraviť poškodenie čelného skla ak je to  možné a tým ušetríte peniaze aj čas. Výmena čelného skla je niekoľko násobne drahšia ako jeho oprava. Technik zhodnotí stav poškodenia a navrhne Vám vhodný spôsob opravy.

Každé poškodenie skla je iné, ale existujú základné podmienky, ktoré by mala prasklina spĺňať, aby sa oprava mohla podariť:

  • prasklina nesmie byt vo vodičovom zornom poli
  • prasklina sa nachádza minimálne 6cm od okraja autoskla
  • prasklina nie je väčšia sko 2cm

V prípade nenapraviteľného poškodenia čelného skla Vám ponúkneme jeho výmenu. Nezabudnite, že čelné sklo je bezpečnostný prvok vozidla, ktorý Vám môže zachrániť život. Pri vážnom poškodení skla sa vyžaduje jeho kompletná výmena, aby bola zachovaná bezpečnosť a prevádzky schopnosť vozidla. Existujú rôzne príčiny poškodenia skla ako je náraz kameňa z vozidla, ktoré išlo pred Vami, vplyvom silného tepla alebo zimy, nenapraviteľnou trhlinou, pri poškodení, alebo posunutí karosérie atď. Po obhliadke Vám poradíme, či autosklo opraviť alebo vymeniť.

V našom autoservise používame kvalitné náhradné autosklá a materiály. Ako prvé vyberáme čelné sklo na základe vozidla a jeho výbavy. Kontrolujú sa bezpečnostné prvky ako je svetelný senzor, dažďový senzor, dodržiavanie jazdného pruhu, senzor diaľkových svetiel, čítanie dopravných značiek, atď. V dnešnej dobe majú mnohé autá tieto bezpečnostné prvky a pri nesprávnej náhrade autoskla by nemuseli fungovať správne, alebo by vypisovali chybu. Bez ohľadu na to, aké vozidlo máte, máme pre Vás to správne autosklo.

Pri výmene autoskla postupujeme nasledovne:

  • príprava auta na výmenu skla (príprava plochy vo vnútry vozidla a okolia aby sa auto nepoškodilo, očistenie priestoru okolo autoskla a ochrana prístrojovej dosky pred poškodením, demontáž stieračov, spätného zrkadla a prápadných krytov a plastov karosérie)
  • odstránenie poškodeného skla (demontáž líšt a tesnení, pomocou špeciálneho noža na vyrezávanie sa rozreže vrstva lepidla medzi karosériou a autosklom a následne sa vyberie staré autosklo z rámu, toto staré autosklo sa zodpovedne zlikviduje)
  • príprava nového čelného skla (po vybratí skla sa odstraňujú zvyšné časti starého lepidla a karoséria sa dôkladne vyčistí, nanesie sa špeciálny primer, ktorý zabranuje mastnotám a zlým spojom, aby sa nové lepidlo správne prichytilo a tým nové autosklo spĺňa bezpečnostné štandardy ako originálne sklo z výroby)
  • montáž nového autoskla (odmastní sa plocha kontaktu s karosériou, nanesie sa primer a po jeho zaschnutí sa založia špeciálne plastové doštičky, aby bolo čelné sklo umiestnené na správne miesto, následne sa nanáša vysokovalitné lepsidlo TEROSON pomocou špeciálnej hlavice, ktrá zabezpečuje perfektný kontakt a množstvo lepidla, ako ďalší krok je samotné lepenie skla a jeho prichytenie páskami, ktoré zabránia pohybu skla pokým je lepidlo ešte tekuté)
  • konečné úpravy (po čiastočnom zaschnutí nastáva opätovná inštalácia ochranných a ozdobých krytiek karosérie, spätného zrkadla a stieračov, pomocou vysávača sa odstránia z interiéru nečistoty a prípadné úlomky zo starého skla)
  • vyzdvihnutie auta (nakoniec kontaktujeme zákazníka, kedy si môže prísť po auto a upozorňujeme ho aby v najbližších 24 hodinách auto neumýval a aby nebolo vystavemé veľmi vysokým alebo naopak nízkym teplotám. Po 24 hodinách od montáže je autosklo ako nové od výrobcu.

Telefonická rezervácia +421 918 138 437  alebo nám napíšte email na adresu servis@autoferteam.sk