Výmena oleja v automatickej prevodovke

Ponúkame výmenu oleja v automatickej prevodovke Volkswagen, Ford, Audi, Seat, BMW, Mercedes, Peugeot, Citroen, Jaguar, Land Rover, Volvo, Honda, Toyota, Opel, Hyundai, Mazda, Renault, Škoda.

VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKEJ PREVODOVKE ZAHŔŇA:

 • Diagnostika – vyčítanie pamäte závad prevodovky
 • Skúšobná jazda, pri ktorej sledujeme najmä typické prejavy prevodovky DSG ako sú hladkosť radenia, trhanie, šklbanie atď.
 • Vypustenie starého znehodnoteného oleja automatickej prevodovky. Pripojenie na automatickú plničku, dôkladný preplach prevodovky a jej vyčistenie.
 • Napustenie správneho množstva značkového nového oleja, odskúšanie prevodovky.
 • Výmenu filtra automatickej prevodovky, pokiaľ nie je integrovaný.

KEDY VYMENIŤ OLEJ V AUTOMATICKEJ PREVODOVKE:

Olej v prevodovkách Volkswagen odporúčame meniť každých 60 000 km alebo po štyroch rokoch. Podľa toho, čo nastane skôr. Pri jazde po meste je vhodné tento interval skrátiť na 50 000 km. Väčšina olejov, ktoré z prevodoviek po tomto intervale vypúšťame, je silne prepálená a čierna. Preto je vhodné používať aj aditíva do prevodoviek a tým predĺžiť ich životnosť. Všetci mechanici, ktorí majú praktické skúsenosti s automatickými prevodovkami a s výmenou oleja v automate, sa zhodujú, že olej je vhodné meniť približne každých 60 000 km, u niektorých vozidiel až 80 000km, alebo po štyroch rokoch, podľa toho čo nastane skôr. Ak máte v servisnej knižke napísané, že je náplň v automatickej prevodovke doživotná, je tým od výrobcov bohužiaľ myslené doživotné – po dobu záruky (cca 4 roky) to, čo sa deje po skončení záruky výrobcov už toľko nezaujíma. Pravdou je, že výmena oleja v automatickej prevodovke je nutná, pre správny chod prevodovky a tiež to, že olej sa používaním auta znehodnocuje, prepaľuje, opotrebuje a vytvárajú sa v ňom usadeniny, atď. Je to podobné ako u motorového oleja a pre to je potrebné meniť ho a spraviť preplach prevodovky.

AKO PREBIEHA VÝMENA OLEJA AUTOMATU

 1. Objednajte sa aspoň deň vopred
 2. My pripravíme diely (filter, olej, tesnenie)
 3. Vozidlo budeme potrebovať na 3-6hodín.
 4. Po dokončení sa Vám ozveme, aby ste si prišli po vozidlo

PREČO MENIŤ PREVODOVÝ OLEJ?

Rovnako tak ako je nutné meniť motorový olej, musí byť menený aj olej v automatickej prevodovke. Z jednoduchého dôvodu opotrebovania, prepaľovania, degradácie a tvorby karbónových usadenín. Dodnes sa stretávame s názormi, že nie je nutné meniť prevodový olej, alebo že sa na automat nemá siahať, kým funguje. Tieto tvrdenia odporujú sedliackemu rozumu a skúsenostiam servisov, ktoré sa výmenami olejových náplní automatických prevodoviek zaoberajú. Väčšina závad na prevodovkách, s ktorými k nám klienti prichádzajú, býva spravidla vyriešená len výmenou oleja. A naopak, ak výmena oleja už nepomôže, tak práve preto, že olej nebol príliš dlho menený. Pozor. Výmenu oleja nemožno vykonať kvalitne bez plne automatickej plničky prevodoviek.

ZÁVADY AUTOMATICKEJ PREVODOVKY

 • diagnostická kontrolka hlási chyby prevodovky
 • cukanie, šklbanie
 • radí neochotne, alebo veľmi oneskorenie
 • vibrácie

PO VÝMENE OLEJA V PREVODOVKE

Väčšina našich klientov ihneď po výmene oleja automatickej prevodovky pociťuje zmeny v plynulosti radenia, hladkého chodu, rýchlejšie radenie. Obvykle zmizne šklbanie, vibrácie, trhanie a iné nežiaduce prejavy. U niektorých vozidiel sledujeme aj mierne zníženie spotreby.

OPRAVY AUTOMATICKEJ PREVODVKY

Ak nepomôže výmena oleja automatickej prevodovky, je nutné prevodovku demontovať z vozidla, rozobrať a zistiť rozsah poškodenia. Po zistení presného rozsahu poškodenia prevodovky sa s Vami spojíme a dohodneme sa na cene a termíne opravy.

Telefonická rezervácia +421 918 138 437  alebo nám napíšte email na adresu servis@autoferteam.sk